Snapchat’i Snapchat yapan en önemli özelliklerden biri olan Hikayeler, Facebook’a bağlı uygulamalar tarafından benzer şekilde yayınlanmaya devam ediyor.

Facebook Snapchat’i Taklit Ediyor

Facebook hiç geri adım atmadan Snapchat’in özelliklerini taklit etmeye devam ediyor. Bir süre önce Facebook’un sahibi olduğu Instagram’a, Snapchat’in temel özelliklerinden olan hikayeler özelliğinin geldiği de biliniyordu. Şimdi ise bu özelliği kullanma sırası Messenger’da.

Facebook: Messenger Bağımsız Bir Uygulama

Facebook, başından beri Messenger’ı kendi platformundan çoğu konuda bağımsız bir uygulama yapmak istiyor ve bu isteği doğrultusunda eline geçen her fırsatı kullanıyor. Hikayeler özelliğinin Messenger’a gelecek olması da bunun en güzel örneklerinden biri.

Yeni Özelliğin Adı: Messenger Day

Yeni gelecek olan özelliğin adı Messenger Day olacakken, paylaşımlar ise 24 saat sürecek.

Facebook Uygulaması Hikayeleri Göstermeyecek

Uygulama ayrıca Facebook’ta gösterilmeyecek. Messenger’da gösterime girecek ve messenger tamamen Facebook’tan bağımsız bir hale gelmiş olacak.

Şu An İçin Sadece Polonyada

Messenger Day özelliği şu an sadece Polonya’da kullanılabilmekte. Pilot bölge olarak Polonya’nın seçilmesindeki sebep ise Snapchat’in bu ülkede oldukça düşük bir kullanıcı kitlesine sahip oluşu.