Vestel ve Arçelik üretimine başladıklarını duyurduğu ilk yerli OLED TV’lerin çok yakın bir zamanda kullanıcılarla buluşacağını içeren bir duyuru gerçekleştirdiler.

Türkiye’nin iki önemli yerli üretici şirketi olarak bilinen Arçelik ve Vestel, OLED TV ürettiklerini açıkladılar. Televizyon izleme deneyimini daha üst seviyelere çıkaracak olan bu TV’lerle ilgili ilk olarak Arçelikten bir açıklama geldi.

Arçelik Tarafından Üretilen OLED TV

Arçelik tarafından üretimi gerçekleştirilen, gerçeğe yakın ve canlı bir görüntü kalitesine sahip metalik tasarıma sahip olan bu televizyon, yaklaşık 65 inç büyüklüğüne sahip ve 6.5mm inceliğinde. Ayrıca yine Arçelik tarafından üretilen bu televizyon, 4K Picture Perfection ve Ultra HD çözünürlük teknolojilerine de sahip. Arçelik OLED TV ayrıca HDR, VCM (Gerçekçi Renkler) ve Micro Dimming gibi karanlık sahnelerde detayları gösteren bazı önemli özelliklere de sahip.

Vestel Tarafından Üretilen OLED TV

Vestel OLED TV ise titreşimsiz görüntülere gerçekçiliği üst düzey olan siyah renklere sahip. Ayrıca görüntüleri kusursuza yakın sunmasıyla da çok önemli bir avantaja sahip. Vestel tarafından üretilen bu televizyon pixel aydınlatma özelliği ile birlikte seçili olan pixelleri tamamen kapatarak mutlak siyah gösterme özelliğine de sahip.

Vestel tarafından üretilen bu ilk yerli OLED TV, 2-7 Eylül tarihlerinde Berlinde gerçekleştirilecek olan IFA 2016’da da sergilenecek.