Binlerce müşteri mağdur olduktan sonra ülkemizdeki faaliyetleri sona eren PayPal, önümüzdeki yıl tekrar Türkiyede olacak.

Kullanıcılar Zor Durumda Kalmıştı

Bu Haziran ayında Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından lisans alamaması sebebiyle Türkiye’deki faaliyetlerini durdurmak zorunda kalan PayPal, Türkiye’deki pek çok müşterisini de zor durumda bırakmıştı.

BDDK ve PayPal Arasında Anlaşmazlık Yaşanmıştı

PayPal’ın ülkemizdeki faaliyetlerini sonlandırmasının bir çok zorunlu sebebi mevcut. Türkiyede finansal verilerin BDDK’nın Türkiyede tutulmasını istemesi bir nedendi. PayPal bunu kabul etmemişti. Esasında kullanıcılara yansıyan bu mağduriyetin asıl nedeni BDDK ve PayPal arasında yaşanan anlaşmazlıktı.

PayPal Türkiye’ye Geri Dönüyor

Ancak PayPal, birkaç aylık aranın ardından tekrar Türkiye pazarına dönmeye hazırlanıyor. Cross Border adı verilen sınır ötesi sistem sayesinde tekrar faaliyetlerine başlayacak olan PayPal, zaman içerisinde de sunucularını Türkiye’ye taşıyacak. Alınan karar, BDDK tarafından da onaylanmış durumda. PayPal yetkilileri tarafından da onaylanan açıklamaya göre, Mart 2017 yılında PayPal tekrar ülkemizde aktif hale gelecek.