Türk fizik mühendisi ve bilim insanı olan Canan Dağdeviren kazanmış olduğu ödüllere bir yenisini daha ekleyerek ülkemizi gururu olmaya devam ediyor. Türkiyenin yetiştirdiği en değerli bilim insanları arasında yer alan Dr. Canan Dağdeviren, elde etmiş olduğu başarılarla ülkemizin gururu olmayı da sürdürmekte.

Birincilik Dağdeviren’in

Dünya genelinde en büyük sivil toplum örgütlerinden birisi olan Junior Chamber International yani JCI tarafından düzenlenen ödül töreninde Dağdeviren birincilik ödülü almayı başardı

Giyilebilir Kalp Pili Ödülü Getirdi

Medikal alanda yenilik adına verilen ödüllerde “Giyilebilir Kalp Pili” buluşuyla düzenlenen ödül töreninde dünya birinciliği ödülüne layık görülen Dağdeviren’in ödülü 2 Kasım tarihinde Kanada’da düzenlenmiş olan törenle kendisine verildi.

İki Türk Yarışmadaydı

Dünyadaki en üstün genç kişilerin ödüllendirildiği bu yarışmada genç iki Türk bilim insanı Canan Dağdeviren ve Mehmet Baykara ülkemizi bu yarışmada temsil etti ve birincilik ödülü ülkemizin yetiştirdiği bir Türk tarafından alındı.

Dağdeviren Forbes Listesinde

Ayrıca ülkemizin gururu olan Canan Dağdeviren, Dünyanın en saygın yayın kuruluşlarından olan Forbes’in “30 yaşından Küçük 30 Bilim İnsanı” listesine de adını yazdırmayı başarmış durumda.