CRM Nedir?

Güzellik Merkezi CRM yazılımları ile nasıl başarıya ulaşır? Öncelikle CRM Açılımı; Customer Relationship Management olan türkçesi ise Müşteri İlişkileri Yönetimi’dir. Kısaca “CRM” Firmanız ve müşterileriniz arasındaki etkileşimi kontrol altına almak ve artırmak adına yapılan aktivitelerdir. Müşterilerden aldığınız bilgilerin düzenlenmesine odaklanır.

Rekabetin artması satış kanallarının çeşitliliği, müşterilerinize sağladığınız hizmetlerin geleneksel satış yöntemlerini bir kenara bırakıp müşteri memnuniyetinin ön plana çıkmasını gerektirmiştir. Var olan müşterilerinizin memnuniyetini sağlamak ilgi göstermek Güzellik Merkeziniz için son derece önemlidir. İşletmeler müşterilerinin sadece yüzde 5’ini kaybetmeden karlılıklarını %100 artırabildikleri Harward Üniversitesi tarafından araştırma konusu olmuştur.

CRM Neden Geliştirilmiştir?

CRM Müşteri ilişkilerini iyileştirmek sizi tercih etmiş müşterileri kaybetmemek ve yeni müşterileri kazanmak için geliştirmiştir. Müşterilerinizin davranışlarını analiz ederek isteklerine karşılık bulmak ve kaybetmemek size kazanç olarak yansıyacaktır.

Güzellik Merkezleri CRM (Müşteri İlişkileri Yönetimi) için müşteriler hakkında detaylı bilgiler, tanımlamalar alır ve iyi bir yazılım ile bilgisayarlarına giriş yapmalıdır.

Bu kaydedilen bilgiler analiz edilmediğinde birşey ifade etmez. Yazılım sayesinde Güzellik Merkezinizin hedefleri doğrultusunda müşterilerinize daha iyi hizmet vermek için kampanyalarınızı, onlar için ne yapabileceğinizi, müşteri bazında veya kategorize edilmiş bir şekilde analiz ederek çözüme varabilirsiniz.

Müşterilerinizin randevu takipleri, siparişleri, ödeme, hizmet kayıtları ve stoğunuzun yönetimi gibi bilgilerini personel hatasına yer vermeden eksiksiz bir şekilde senkronize olarak veritabanında crm yazılımları ile tutabilirsiniz. Toplu SMS Toplu E-Mail gibi işlemleri çok basit ve hızlıca CRM sisteminiz üzerinden yapabilirsiniz.

güzellik merkezi crm

Güzellik Merkezi CRM

Güzellik Merkezi CRM Programı seçerken işletmenize uygun olduğundan emin olmalısınız. CRM sisteminin esnek ve rahat kullanıma uygun olması, verilerin güvende olduğundan emin olmanız gerekir.  Güzellik Merkeziniz için gerekli olan bilgileri uygun şekilde kaydedebilmesi, genel CRM programlarına göre büyük avantaj ve kolaylık sağlar.

😲 Rakipleriniz CRM Programı ile varolan müşterilerini elde tutarken, yenilerini kazanıyor olabilir! Sizde Güzellik Merkeziniz/Salonunuz için CRM yazılımı edinmeye karar verdiyseniz ixirlife Güzellik Merkezi Yazılımı ile CRM ve daha fazlasını yapabileceğinizden hiç kuşkunuz olmasın. ixirlife Güzellik Merkezi Programı hakkında daha detaylı bilgi için tıklayın! ayrıca; 0262 255 52 12 destek hattımızı arayabilir, hemen demo talebi için butona tıklayabilirsiniz: