Bilindiği üzere duruş maliyetleri bakım maliyetlerinden daha fazladır. Aybit- Bakım Yönetim Sistemi (BYS) ile makine duruşlarını en aza indirerek, en yüksek düzeyde üretim sağlarsınız. BYS sayesinde bakım giderlerini azaltarak bakım işlerinde çalışan personelin sistemli bir şekilde çalışmasını sağlayıp, bakım personelinin denetimini sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. İş emri atama ve takibi ile işletmelerin yapılacak işlerin zamanında, iş gücü ve zaman kaybını engellemektedir. Koruyucu bakım ve planlama yaparak işletmenizde bulunan makine veya cihazların duruş sürelerini en aza indirebilirsiniz. Talimat hazırlama, ile bir işin yapılış aşamalarını veya yöntemlerini tanımlanmaktadır. İş kalitesinin düşmesi engellenecektir. Stok ve yedek parça takibi, Personel tanımlama ve ekipman oluşturma, Ekipleri sınıflandırabilme, Depo ve raf sistemi, Kullanıcı yetkilendirme, personelin yetkili olduğu bölümlere giriş yapmasına izin verebilirsiniz. Raporlama (Duruş süreleri, Arıza vb.)     

 

Giriş Ekran

Giriş ekranı üzerinde kullanıcıya belirtilen maddeler hakkında bilgi verir ve ilgili maddeye hızlı erişim sağlayarak görüntüleyebilirsiniz.

 •  Açık İş Emirleri
 • Bu Ayın Açık İş Emirleri
 • Bugünün Faaliyetleri
 • Günlük Parça Çıkışı
 • Stoğu Kritik Seviye Altındaki Malzemeler
 • Stoğu Biten Malzemeler
 • Bu Yıl 1 defada 1 saatten fazla duruşlar
 • Bu ay yapılan faaliyetlerin toplam süresi
 • Bu ay 30-60 dk arası duruşlar
 • Periyodik Bakımlar
 • Yeni İş Emirleri
 • 3 Gün Geçmiş İş Emirleri
 • Arıza Bildirimi

Bakım İşleri

 

 • Talimatlar
  Yeni bir iş emri oluşturulduğunda, iş emrini gerçekleştirmek için uyulması gereken talimatları bu ekran üzerinden tanımlayarak iş emrini daha kontrollü bir şekilde sonuçlandırabilirsiniz.
 • KB Planları
  İş emirlerinin planlı ve sistematik bir şekilde ilerlemesi için ; planın ne kadar sıklıkta,hangi gün ,iş emri tipi( Koruyucu Bakım,Arıza vb.),planlamada çalışak personel,uyulması gereken talimatlar gibi bilgileri içeren  kontrol bakım planı oluşturabilirsiniz.

  Kontrol bakım planı dahilinde  belirtiğiniz tarihler arasında iş emri oluşturabilir ve iş emrine ait planlamayı yapmış olursunuz.

 • İş Emri Oluştur
  Yeni iş emri oluşturmak için; parametreleri doldurup oluşturulacak iş emrinin önizleme şeklinde görüntüleyebilir ,onayladıktan sonra ise iş emirlerini üretebilirsiniz.

 • İş Emirleri
  Durumu açık yada kapalı tüm iş emirlerini görüntüleyebilirsiniz.İş emrine ait yorum,talimat,çalışma saatleri,arıza/bildirim form bilgilerini görüntüleyebilir  ya da düzenleme yapılabilirsiniz.Filtreleme yapabilir, raporlayabilir, parça bazında ya da ekipman bazında maliyet raporları alabilirsiniz.Oluşturulan bir iş emrini aşağıdaki adımları takip ederek anlaşılır,düzenli,planlı,raporlu bir şekilde tamamlayıp zaman,maliyet,personel gibi kavramlarda avantaj sağlayabilirsiniz.

  1.adım; iş emrine ait bir yorum varsa “Yorumlar” bölümünden ekleyebilirsiniz.
  2.adım; oluşturulan iş emrinin hangi talimatlara göre olacağı ve uygulanan talimatların onayı “Talimatlar” bölümünden yapabilirsiniz.
  3.adım; iş emrinin  gerçekleştiren personelin hangi çalışma saatleri arasında çalışacağı “Çalışma Saatini Belirt” bölümünden yapabilirsiniz.
  4.adım; iş emrini gerçekleştirirken kullanılan parça ve miktarı, “Parçalar” bölümünden tanımlayabilirsiniz.
  5.adım; iş emrinin son kontrol aşaması ; “İş Arıza Bildirim Formu 1” bölümünde ;  bildirim sebebi,yapılan işlem,işlem sonrası parça ve ekipman kontrol onayı,temizlik gerekiyorsa temizlik başlangıç bitiş saatleri belirtme , “İş Arıza Bildirim Formu 2” bölümlerinde ise Elektrik ve Makine Takım çantasında kullanılan ekipmanları eksik olup olmadıklarının kontrolünü yapabilirsiniz.
  6.adım; “İş Emrini Kapat” bölümünde iş emrine ait not belirtip ,iş emrini kapatabilirsiniz.

 

 


Parçalar
Mevcut parça  yada yeni parçalar tanımlayıp stok takibi yapabilir,raporlayabilir,iş emirlerinde bu parçaları kullanabilirsiniz.

Ekipman

İş emirlerinde kullanmak üzere ekipmanlar tanımlayabilirsiniz.Ekipmanlara ait barkod üretebilir ve oluşturulan barkodları etiket çıktısı olarak alıp ekipmanlara üzerine yapıştırabilirsiniz.Böylelikle ekipmanlar barkodlanmış olup, takibi daha sağlıklı bir şekilde olmuş olur.

 

Tanımlanan deponun ; yeni stok girişi yapılırken  hangi parçanın hangi depoya ait olduğunun seçilmesini sağlayabilir,depolara ait rafları ekleyebilip stoktaki parçalarınızı takip edebilirsiniz.

Parti

Tanımlanan partinin; yeni stok girişi yapılırken  hangi partiye ait olduğunu belirtebilir,İlgili parti kaydına ait yorumlar ekleyebilirsiniz.

Parçalar
Mevcut parça  yada yeni parçalar tanımlayıp stok takibi yapabilir,raporlayabilir,iş emirlerinde bu parçaları kullanabilirsiniz.

Ekipman
İş emirlerinde kullanmak üzere ekipmanlar tanımlayabilirsiniz.Ekipmanlara ait barkod üretebilir ve oluşturulan barkodları etiket çıktısı olarak alıp ekipmanlara üzerine yapıştırabilirsiniz.Böylelikle ekipmanlar barkodlanmış  olup, takibi daha sağlıklı bir şekilde olmuş olur.


Kullanıcılar
Personellere ait kullanıcı adı,şifre  ve yetkiler tanımlayabilirsiniz. (Talimatlarda yeni talimat ekleyemesin,silemesin vb.) Personel; kullanıcı adı ve şifresi ile  program giriş yaparak verilen yetkiler doğrultusunda programı kullanmasını sağlayabilirsiniz.

 

 
 
 • Ekip-Yerler

  Departmanlar
  Tanımlanan departmanlar ile; yeni iş emri oluştururken  hangi departmanda gerçekleşeceğini belirtebilirsiniz.
 • Ekipler
  Tanımlanan ekipler ile; yeni iş emri oluştururken  işlemin hangi ekip tarafından gerçekleşeceğinin belirtebilirsiniz.

 • Yerler
  Tanımlanan yerleri ; yeni iş emri oluştururken  işlemin hangi departmanın yerinde gerçekleşeceğini belirtebilirsiniz.

 • Bölümler
  Tanımlanan bölümleri ; yeni iş emri oluştururken  işlemin hangi bölümde gerçekleşeceğini belirtebilirsiniz.

 • Personel
  Tanımlanan personeller ; yeni iş emri oluştururken  işlemin hangi ekipte çalışan personel tarafından gerçekleşeceğinin belirtebilir,  personele ait yorum ekleyebilirsiniz.

 • Açıklamalar
  Tanımlanan açıklamalar; iş emrinin el terminalinden arıza formunu doldurma aşamasında açıklama belirtmenize imkan sağlar.

 • Stok – Depo

  Tedarikçi Üreticiler
  Tanımlanan tedarikçi üreticilerin ; yeni stok girişi yapılırken  hangi parçanın hangi tedarikçi üretici tarafından temin edildiğini belirtebilirsiniz.Tedarikçi üretici firmalarda konu ile ilgili kişileri kaydedebilirsiniz.

  Depo
  Tanımlanan partinin; yeni stok girişi yapılırken  hangi partiye ait olduğunu belirtebilir,İlgili parti kaydına ait yorumlar ekleyebilirsiniz.

Ekran Görüntüleri


  Fiyat Bilgisi


Fiyat bilgisi için 444 9 023 numarasından satış temsilcilerimizle irtibata geçebilir yada www.aybitmarket.com üzerinden fiyat bilgisine ulaşabilirsiniz.

  Referanslar


 • Afyon Enerji
  East Balt

Firma Adı İl İlçe
Afyon Enerji Afyon Merkez
East Balt Kocaeli Gebze
Toplam 1 sayfada 2 tane kayıt bulundu.

Demo Talep Formu


Aybit - Bakım Yönetim Sistemi ile ilgili deneme sürümünü indirip inceleyebilirsiniz. Kampanyalarımızdan yararlanmak için lütfen Demo Talep Formunu eksiksiz doldurun.

Diğer Programlarımız


Referanslarımız

 • Mar Tüketim Maddeleri Tic. A.?.
  Milangaz A.?.
  Sedef Gyda Pazarlama Ltd. ?ti.
  East Balt
  Çubuklu Su
 • Ulupynar Su
  Güvenpynar Su
  YAKD
  Pan Börek
  Pizza Towers
 • Chicken Lowers

Çözüm Ortaklarımız

 • Microsoft Parter
  Turkcell
  Possify
  Teknikom Elektronik
  Perkon
 • Bilkur
  Mikrosaray

2005-2017 © Atılım Bilgi İşlem İnternet Teknolojileri Yazılım Bilg. San. ve Tic. Ltd. Şti.

 Bizimle İletişime Geçin !